Adem KALIN – Yazılım Mühendisi

Kimim Ben

Kimim Ben?

Bu soruyu duyduğumda yada kendime sorduğumda hep aklıma Jackie Chan’in oynadığı “Afrika Kaplanı” filmi geliyor. Filmden ne hatırlıyorsun derseniz, neredeyse hiçbirşey. Ama Jackie Chan filmde hafızasını bir şekilde kaybediyor ve bir Afrika kabilesinde uyanıyor, uyanır uyanmaz da “Who am I?..” yani “Kimim ben?..” dediği için ismi o kabilede “Who am I” olarak kalıyordu 🙂

Adem KALIN

Peki ya Who am I?..

Ben kendimi “Gezgin, araba hastası, BMW tutkunu, unutkan, çocuk ruhlu, yazılımcı…” bir fert olarak tanımlıyorum. Evet, çok da eskilerden olmayan, bir yetme bir yazılımcıyım 🙂 ve hala da çalışaraktan devam ettiğim öğrenme hayatımda karşılaştığım durumlardan ilginç, farklı, küçük ama büyük olanlarını zaman zaman paylaşmaya çalışıyorum.

Biraz daha gitmek gerekirse, 80 lerin sonuna doğru Eskişehir’de doğmuşum. İlk-orta okul derken Eskişehir’in  (bana göre) en güzel lisesi olan Eskişehir Anadolu Lisesi’ne yerleştim. Lise öğrencileri arasında EAL dendiğinde anlaşılan o güzel okulda çok güzel bir 4 yıl geçirdim. Meslek seçimimi bu okula borçluyum. Hazırlık sınıfını geçip 9. sınıfta geldiğimde meslek seçimimi de fikir planında yapmıştım ve kendinden emin adımlarla “Ben bilgisayar mühendisi olcam!..” diyerek okulu bitirdim.

QWERTYÖSS sonrası İzmir Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümüne yerleştiğimde hissettiğim duyguları açıkçası hatırlamıyorum 🙂 Ama muhtemelen “ahanda tutturdum..” demişimdir. 4 yılın sonunda, 2010 yılı Haziran ayında, “Yazılım” anlamında teorik fikir karmaşalarıyla dolu olarak mezun oldum.

Meslek hayatıma ilk olarak İstanbul’da başladım. 6-7 aylık bir çalışma dönemi, arkasından askerlik ve arkasından tekrar İstanbul’da yazılım dünyasına hızlı bir şekilde giriş yaptım.

Halen İstanbul’da bankacılık sektöründe çalışıyorum. Evli bir gencim (Evet hayata erken başladım biraz 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir